INFORMACJA O ALERGENACH  I  PRODUKTACH POWODUJĄCYCH  NIETOLERANCJE  POKARMOWE

Zgodnie  z  rozporządzeniem Parlamentu  Europejskiego i Rady(UE) nr 1169/2011 z dnia 25 października  2011r.

SZANOWNI  RODZICE !

W  KUCHNI  NASZEJ  SZKOŁY  UŻYWANE  SĄ  PRODUKTY  ZAWIERAJĄCE  ALERGENY  POKARMOWE I PRODUKTY  POWODUJACE  NIETOLERANCJE  POKARMOWE, W  TYM  PRODUKTY  ZAWIERAJĄCE ,,ŚLADOWE  ILOŚCI  ALERGENÓW” LUB ,,MOGĄCE  ZAWIERAĆ  ALERGENY”

ALERGENY  WYSTĘPUJĄCE  W  POSIŁKACH

ZBOŻA ZAWIERAJACE GLUTEN  -(mąka pszenna, kasza manna, kasza jęczmienna, makaron, bułka tarta, grzanki, pieczywo białe pszenne, kisiel)

MLEKO -(mleko, masło, jogurt, ser, twaróg-ser biały, śmietana, budyń)

JAJA -(jaja, makaron jajeczny )

RYBY -(ryby surowe-mrożone)

SOJA -(grzanki)

SELER - (seler korzeń)

GORCZYCA -(musztarda, mieszanki przypraw)

NASIONA SEZAMU -(BRAK)

SKORUPIAKI - (BRAK)

ORZECHY - (BRAK)

DWUTLENEK  SIARKI -(BRAK)

ŁUBINY -(BRAK)

ORZESZKI  ZIEMNE -(BRAK)

MIĘCZAKI -(BRAK)

Do przygotowania posiłków używamy następujących przypraw:

Pieprz czarny, majeranek, liść laurowy, ziele angielskie, papryka słodka. Zgodnie z informacjami od producentów mogą one zawierać śladowe ilości: glutenu, mleka, jaj, soi, gorczycy.

INFORMACJA  DOTYCZĄCA  WYSTĘPOWANIA ALERGENÓW  DOSTĘPNA JEST RÓWNIEŻ NA  TABLICY OGŁOSZEŃ  PRZY  STOŁÓWCE  SZKOLNEJ.